"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

تهیه و توزیع بروشور معرفی دوره های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند- هفته بازدید دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند : در هفته بازدید دانش آموزی ازمراکز آموزش فنی و حرفه ای از تاریخ 1تا 11 اردیبهشت ماه1397 جهت آشنایی بازدید کنندگان و معرفی دوره های مهارتی مرکز ، برشور هفته بازدید دانش اموزی توزیع می گردد.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند از اجرای طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای از تاریخ 1تا 11 اردیبهشت ماه1397در شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: اجرای برنامه ببازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در خصوص توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه و آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی گفت: این برنامه در راستای تحقق سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور و توأم کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت آنها با هدف فراگیر کردن هر چه بیشتر آموزش‌های فنی و مهارتی در شهرستان اجرا خواهد شد.

صفحه اول بروشور

صفحه دوم بروشور

بازدید هنرجویان هنرستان هوانوردی شهرستان بیرجند از کارگاه های مهارتی مرکزآموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند: به مناسبت هفته بازدید دانش آموزی ، هنرجویان هنرستان هوانوردی شهرستان بیرجند از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند بازدید بعمل آوردند.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند ضمن تبریک اعیاد شعبانیه افزود: طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای فرصت مناسبی است تا خدمات، برنامه ها و توانمندی های سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مسیر ارتقای توان سرمایه های انسانی به ویژه جوانان معرفی شود.

دانش افزود: مهارت آموزی اساس و بنیان فراهم آمدن زمینه های لازم برای اشتغال جوانان و موجب توانمندی آنان در عرصه های مختلف می شود. مهارت می تواند در صنعت هوانوردی نیز نقش ارزنده ایی ایفا نماید.

در ادامه بازدید مربیان مجرب کارگاه مهارتی مرکز به معرفی حرف و استاندارد های آموزشی پرداخته و در خصوص تجهیزات و امکانات کارگاه و برگزاری مسابقات ملی مهارت مطالبی را بیان داشتند.

تقدیر ازبانوان فرهیخته و برتر دستگاه های اجرایی

در مراسم تقدیر از بانوان دستگاه های اجرایی استان خراسان جنوبی، از بانوان برگزیده اداره کل فنی وحرفه ای تقدیر بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران بیرجند ، مراسم تقدیر ازبانوان فرهیخته وبرتردستگاههای اجرایی استان که در سالن شهید رجایی استانداری خراسان جنوبی با حضور استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده ، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و همچنین مشاوران امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرایی برگزار گردید

استاندار خراسان جنوبی "محمد مهدی مروج الشریعه" ضمن تبریک روز زن و ولادت با سعادت فاطمه زهرا(س) وتجلیل از بانوان برتر دستگاه های اجرایی استان گفت : امروز تعلیم و تربیت و رسیدگی بیش از پیش به مباحث و مشکلاتی که درخانواده ها وجود دارد از جمله مهمترین نیازهای جامعه است.

وبا بیان اینکه زنان این استان بانوانی هنرمند و دارای استعدادهای خاص و ویژه هستند، افزود: بانوان خراسان جنوبی در تمامی حوزه ها دارای استعدادخاص ،خصوصاً در زمینه های صنایع دستی و تولیدات دارای توانمندی های ویژه ای هستند.

در این مراسم از بانوان برتر اداره کل فنی وحرفه ای خانم ها زهرا شاهرخی، نسرین قادری نژاد وطیبه خدیوی که ازبانوان برگزیده دستگاه های اجرایی قرار داشتند. از سوی استاندار خراسان جنوبی مورد تقدیر قرارگرفتند

نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند :   در تاریخ 1397/01/28 نشست صمیمانه ایی با حضور مدیرکل محترم و معاونین ستادی و  ریاست ، معاونت آموزش و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادارن شهرستان  درجهت بررسی و ارائه پیشنهادات در جهت روند کیفیت بخشی مهارت و تحقق شعار سال برگزار گردید.

حسین خوش آیند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن ایام شعبانیه با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی خواستار تعامل بیش از پیش مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادارن شهرستان بیرجند و دیگر مرا کز در راستای تربیت بیش از پیش نیروی متخصص و کارآمد با هدف افزایش تولیدات داخلی شد.

خوش آیند با اشاره به موفقیت های حاصل شده توسط این اداره کل در سال گذشته بیان داشت : همدلی ، تعامل و همکاری در کنار مسئولیت پذیری از عوامل مهمی بود که این اداره کل توانست در ارزیابی های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی مختلف در سال گذشته حائز رتبه های برتر استانی و کشوری شود ..

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی تلاش در راستای ارتقاء سطح معیشت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را نقطه عطفی در ایجاد انگیزه مضاعف در پرسنل این سازمان ذکر کرد و از تلاش های دکتر پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین مهندس نادرفخری معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه  حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادارن شهرستان بیرجند ضمن تبریک ایام و قدردانی از حضور و حمایت های مدیریت محتمر و دیگر معاونین گرامی در خصوص عملکرد حوزه های آموزش و آزمون مطالبی را بیان داشته ومربیان و کارشناسان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند خواستار تامین تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز مراکز از اقلام تولید داخل کشور شدند .

 

حضور پر رنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با 19 غرفه در نمایشگاه نوروزگاه ایرانی

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با 19 غرفه (13 غرفه بصورت مستقیم و 6 غرفه مشارکتی) در نمایشگاه نوروزگاه ایرانی در مشهد حضوری گسترده داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه نمایشگاه‌ها یکی از بهترین فرصت‌هایی است که می‌تواند برای توسعه توانمندی‌های استان و فروش و بازاریابی محصولات تولید شده توسط کارآموختگان  گام بردارد افزود: در نمایشگاه نوروزگاه ایرانی با هدف ارائه توانمندی‌های خراسان جنوبی، انسجام بخشی به کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، معرفی دستاوردهای کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، کمک به بازاریابی و فروش محصولات کارآموزان و همچنین توسعه و ترویج مهارت آموزی بعنوان راهکار کاهش بیکاری حضور پیدا کردیم.

خوش آیند با اشاره به نامگذاری سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری افزود از دیگر اهداف حضور در این نمایشگاه عرضه کالاهای ساخته شده توسط کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای بود که خوشبختانه در اولین روزهای سال گام مهمی در راستای شعار سال برداشتیم.  

خوش آیند در پایان با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاهها گفت در سال 97 نیز در صورت برپایی نمایشگاهها به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و همچنین بازاریابی محصولات تولید شده آموزش فنی و حرفه ای حضور موثری خواهد داشت.

هم زمان با هفته معرفي مشاغل؛بازديد دانش آموزي از مراكز آموزش فني و حرفه اي سراسر كشور

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش فني و حرفه اي برادران بیرجند، اطلاع رساني، هدايت و فراگير نمودن هرچه بيشتر آموزش هاي مهارتي در جامعه و همچنين ترويج و نهادينه كردن فرهنگ مهارت آموزي در كشور و به ويژه در بين دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از ابزار كليدي و زيرساختي تحقق سياست ها و برنامه هاي اشتغال و اقتصاد مقاومتي به شمار مي رود.

اين گزارش مي افزايد: با توجه به وجود توانمندي ها، امكانات و ظرفيت هاي سخت افزاري و نرم افزاري قابل توجه در مراكز آموزش فني و حرفه اي و ضرورت معرفي آنها به جامعه، برنامه «بازديد دانش آموزي از مراكز آموزش فني و حرفه اي» به صورت هماهنگ كشوري از يكم تا يازدهم ارديبهشت ماه، هم زمان با هفته معرفي مشاغل برگزار مي شود.

بنابر اين گزارش: بازديد از مراكز آموزشي اين سازمان با تجهيزات كارگاهي و آموزشي و مربيان توانمند و با تجربه كه ارائه دهنده آموزش هاي مهارتي غير رسمي در كشور است، فرصتي خوبي را در راستاي توسعه فرهنگ مهارت آموزي و معرفي آموزشهاي مهارتي منجر به اشتغال براي دانش آموزان فراهم مي كند.

دیدار نوروزی ریاست و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند با مدیریت محترم استان

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی فنی وحرفه ای  برادران شهرستان بیرجند:ریاست ، کارکنان و مربیان مرکز اموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند به مناسبت آغاز سال نو با حضور در اداره کل با جناب آقای مهندس خوش آیند مدیریت محترم استان و معاونین ستادی دیدار کردند.

در ابتدای دیدار حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند ضمن تبریک ماه مبارک رجب و تلاقی آن با سال جدید و همچنین تبریک عید سعید نوروز  در خصوص عملکرد مرکز در سال 1396 در بخش های مختلف مطالبی را بیان داشته و از تلاش ها و زحمات آنان درارائه عملکردمناسب مرکز در سال 96 تقدیر و تشکر نمودند .

حسن خوش آیند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز ضمن تیریک سال نو و ماه رجب و میلاد با سعادت حضرت امیر مومنان امام علی (ع) با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و تأکید معظم له به حمایت از تولید ملی اظهار داشت : اشتغال ازمسیر حمایت از کالای ایرانی و کیفیت آن از طریق سرمایه گذاری در امر آموزش های مهارتی و ارتقاء مهارت نیروی کار ایجاد می شود و از مسئولین گروه های آموزشی خواست تلاشی همه جانبه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سال جدید داشته باشند .

مشاوره- هدایت شغلی (گروهی ) به دانش آموزان شهید شریفی پناه شهرستان بیرجند- هفته بازدید دانش آموزی

به  گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند: تعداد 110 نفر از دانش آموزان شهید شریفی پناه شهرستان بیرجند با در سالن آمفی تئاتر اداره کل ، ضمن معرفی حرف و کارگاه های مهارتی مرکز ،توسط کارشناس مشاوره - هدایت شغلی ، با روند ثبت نام و انتخاب رشته مهارتی و شغلی خود آشنا شدند

عباس امیرآبادی زاده کارشناس مشاوره - پذیرش مرکزآموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند گفت :یکی از مزیت های نسبی استان فرهنگی خراسان جنوبی برخورداری از نیروی انسانی آماده به کار جهت ورود به بازار کار است که می طلبد این ظرفیت انسانی عظیم تحت پوشش آموزش های مهارتی قرار گیرند و بتوانند از طریق تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد نسب به تحقق منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) مبنی بر انتخاب شعار سالجاری به نام حمایت از کالای ایرانی در بهره وری تولید و افزایش تولیدات داخلی در راستای تامین نیازهای داخلی کشور گام های مهم و اساسی بردارند.

ایشان درادامه از روند و مراحل ثبت نام در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مطالبی را بیان داشته و ارائه خدمات مشاوره و هدایت آموزشی و شغلی در حقیقت ایجاد ارتباط و پلی است بین بازر کار و بازار حرفه آموزی که با ارائه اطلاعات مناسب و به هنگام متقاضیان علاقمند و مستعد علاوه بر کمک به تصمیم گیری در انتخاب شغل مناسب از طریق انتخاب صحیح حرفه آموزشی، باعث اشتغال پذیری و سازگاری با شغل و محیط های کار می شود.

 

پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن سال جدید

به نام خداوند بخشندۀ مهربان

همکاران عزیز، خواهران وبرادران تلاشگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

با سلام و تحيت

بار دیگر خورشید از افق بهاران سرمی زند و روزی نو  از چنبرۀ روزگار برمی‏‏آید تا درکشاکشِ رفت‏وآمدِ روزان وشبان، دیگربار نهالِ نازکِ هستی ، نو به ‏نو نفسی تازه کند و طبیعت، تن‏پوشی نو به قامت برگیرد. اینک که به رسم آفرینش، برگی دیگر از دفترهستی ورق می‏خورد و بهار به آیین طبیعت، پای در رکاب می‏نهد تا سالی نو متولد شود، باران رحمت الهی باریدن گرفته‏است تا دشت زندگی را دیگربار طراوت بخشد، تبریکات صمیمانۀ خود را به یکایک شما و خانواده‏های محترمتان تقدیم می‏نمایم. آغاز سال نو را سرآغازی دوباره، سرشارِ از خرمی و شادکامی ، وخوشی و نیکبختی برای همگان آرزو می‏کنم و درگذرِ بادِ نوروزی، برايتان پیروزی و بهروزی را ازپیشگاه سرمدی خواهانم.

همکاران عزیز!

سال 1396درحالی واپسین لحظه‏های خود را ازسرمي­گذراند که با تلاش پربارِ خانوادۀ "آموزش فنی و حرفه ای" بحث اشتغال و تربیت نیروی ماهر به مهمترین خواسته ملی تبدیل شده است. در سال جديد آزمونی عظیم‏تر پیش روی داريم كه تلاش وافر و همت افزون ‏ خانواده بزرگ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور؛ مربيان دلسوز، كارشناسان و كاركنان ساعي و مسؤولان خدوم در دو بخش دولتي و خصوصي را مي طلبد .
همكاران من! با وجود تمام مشکلات و کاستی ها باید دست در دست یکدیگر و به‏نام آبادانی و عزت وسربلندی میهن بزرگ اسلامی‏مان ،همت کنیم و از حلقه این آزمون، سربلندتر از پیش برآییم. اینک دست دعا به آسمان برآوریم و از پیشگاه پروردگار جهان درح
لول سال نو، از ژرفای دل به زبان جان نجوا کنیم: یا مقلب القلوب والابصار، یامدبر اللیل والنهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال.

پیروز و سربلند باشید.      

                                                            سلیمان پاک سرشت

دانلود فايل : عید1.jpg ( 633KB )

دیدار نوروزی ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند با بخشدار محترم مرکزی بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند ؛ به مناسبت آغاز سال نو و به جهت تحقق شعار سال و افزایش کیفیت محصولات و بالارفتن بهره وری ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای بیرجند به همراه کارشناسان مرکز با بخشدار محترم مرکزی شهرستان بیرجند دیدار کردند.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند ضمن شهرستان بیرجند به ویژه در حوزه ی روستایی شاهد پتانسیل ها و ظرفیت های نابی هستیم که در صورت توجه به این ظرفیت ها می توان تحول خوبی در تولید محصولات و کالا های ایرانی (صنایع دستی) داشته باشیم.

ایشان در ادامه گسترش آموزش‌های مهارتی به ویژه در روستاها ی شهرستان را با همکاری دهیاران برای توسعه و اشتغال پایدار خواستار شد. در راستای برنامه ریزی هر چه بهتر جهت مشارکت در توانمند سازی روستاییان، پس از اجرای طرح نیازسنجی آموزش های روستایی در تمامی دهستان های بخش مرکزی بیرجند انجام می گیرد.

حسین مالکی بیرجندی بخشدار مرکزی شهرستان نیز ضمن تبریک عید بزرگ مبعث و آغاز سال جدیدگفت : با توجه به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب  و شعار سال، آموزش های فنی و حرفه ای می تواند در بالا بردن بهره وری و افزایش کیفیت محصولات به خصوص صنایع دستی گام  برداردو با فراهم کردن زیرساخت های لازم در مناطق روستای این مهارت ها توسط دهیاران برنامه ریزی می گردد.

مقالات دیگر...

  1. بازدید جمعی از کارآموزان رشته تاسیسات هنرستان ابوذر از کارگاه های مهارتی مرکزآموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند
  2. پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن
  3. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در جشن خانواده اداره کل و مراکز تابعه مسولیت ما در قبال مردم ارائه مهارتهای مورد نیاز برای رشد و شکوفایی استعداد ها و کاهش معضل بیکاری می باشد
  4. همزمان با روز درختکاری؛ دو اصله نهال توسط ریاست و جمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای غرس شد
  5. فراخوان مشارکت در برگزاری دومین جشنواره محتوای الکترونیکی با طعم مهارت
  6. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خبر داد: تجهيز کارگاه های اتومکانيک مراکز آموزشی استان با تخصيص 13 دستگاه خودرو سواری
  7. تقدیر از مربی کارگاه تاسیسات مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند توسط مدیریت محترم استان خراسان جنوبی
  8. برگزاری وینبار،کارشناس سایت مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند با مراکز استان
  9. برگزاری کارگاه آموزشی رایحه درمانی
  10. برگزاری کارگاه اموزشی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی نامرغوب