"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

دیدارفرماندار و جمعی از مدیران و مسئولان روابط عمومی های اداره های شهرستان بیرجندبا مدیر مسئول و خبرنگان روزنامه های آواخراسان جنوبی ، زعفران و خراسان جنوبی - روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی مرکز اموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند: در آستانه روز خبرنگار فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولان روابط عمومی های اداره های شهرستان بیرجند هم دقایقی در جمع خبرنگاران و کارکنان روزنامه های آوای خراسان جنوبی ، زعفران و خراسان جنوبی حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد روزنامه آوا دقیق و منصفانه است، خاطر نشان کرد: رسانه باید رویدادهای استانی را با تحلیل درست جریان سازی کند. ناصری ابراز امیدواری کرد: روابط عمومی ها از جنبه صرف اداری خارج شوند و در کنار رسانه و خبرنگاران به عنوان ابزار نمایندگان و مردم تبدیل شوند.فرماندار بیرجند تاکید کرد: رسانه ها باید واقعیات جامعه را در قالب نرم اطلاع رسانی کنند تا جامعه احساس نگرانی نکند. 

«ناصری» همچنین از برگزاری کلاس های آموزش برای روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان به منظور آشنایی با وظایفی که در قبال رسانه ها دارند، صحبت کرد و راه اندازی روزنامه خراسان جنوبی همزمان با استقلال استان خراسان را اقدامی در زمینه همگام شدن با توسعه خراسان جنوبی دانست.
«فرهادیان» سرپرست روزنامه خراسان در خراسان جنوبی نیز با تاکید بر این که خبرنگاران این روزنامه سه اصل صداقت و امانت داری، مطالبات جامعه و انتقادهای سازنده را همیشه سرلوحه کار خویش قرار داده اند، گفت: بازگوکردن مشکلات تلنگری به مسئولان برای رسیدگی به آن هاست.

 

پیام معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرارسیدن 17 مرداد روز خبرنگار

نوالقلموما یسطرون

روزنامه نگاران، اهالی رسانه های ارتباط جمعی و فعالان عرصه اطلاع رسانی

با سلام و تحیت

17 مرداد، روز خبرنگار، روز گراميداشت زحمات زنان و مردانی است که
مي كوشند تا در سايه دانايي خود، آحاد جامعه را با افق های نوین آشنا کرده و برای پذيرفتن مسووليت هاي مهم توسعه ياري رسان باشند. تولید، توزیع و انتشار مداوم و صادقانه دانش، اطلاعات و اخبار، منشور رهاننده اي است كه خبرنگاران و فعالان اين حوزه مناديان آنند.

ايران که امروز بيش از هر زمان ديگر نيازمند رشد و آگاهي فرزندانش است، دل به فعاليت اصحاب رسانه عزيز كه حقاً از مظلومترين افراد جامعه هستند، دارد تا در نوشته ها و گفته ها از آزادي‌ و حقوق مردم دفاع كنند.

این روز را به فال نیک گرفته و امیدوارم شما که هر کدامتان مروجان فرهنگ مهارت آموزی و طلایه دار « گفتگوی ملی مهارت » هستید، با روشن كردن چراغ دلها به نور اميد، فعالیت حرفه ای خود را در جهت اعتلای جامعه استوار سازيد. توفيقتان را از خدای متعال خواستارم.

سلیمان پاک سرشت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

دانلود فايل : تبریک_روز_خبرنگار.jpg ( 1927KB )

برگزاری مسابقات ورزشی دارت در هفته ملی مهارت - مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند به مناسبت هفته ملی مهارت با همکاری کمیته دارت استان یک دوره مسابقات ورزشی دارت جهت کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند در کارگاه برگزار گردید.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند گفت:اين مسابقات در راستاي ارتقاي نشاط، هم گرايي و همدلي و توسعه فرهنگ سازماني در نظر داريم با توجه به اسناد بالادستي و چشم انداز ورزش كشور مبني بر داشتن مردمي سالم، شاداب و اخلاق مدار و برخوردار از سبك  زندگي فعال و مشاركت حداكثري در فعاليت هاي ورزشي، درهفته ملی مهارت در سال 1397مسابقات ورزشي آماده جسمانی و دارت را برگزار مي كنيم.

دراین مسابقات حمید رضایی ، علی دلیر و سینا عابدپور توانستند مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

برگزاری دوره مهارتی ایمنی در کار جهت کارگران ساختمانی شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند :در راستای تاکید بر رعایت اصول ایمنی در اجرای پروژه های ساختمانی، دوره آموزشی ایمنی ، حفاظت فنی و بهداشت کار ویژه کارگران ساختمانی شهرستان بیرجند در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند برگزار شد.

ˈلمین ودادˈ مدرس و کارشناس آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند گفت پیشگیری از حوادث و بیماری های ناشی از کار در استان خراسان جنوبی نیازمند نگاه ویژه در حوزه آموزش عوامل انسانی شاغل در محیط های کار و تولید بویژه صنعت ساختمان است.
وی گفت: دوره آموزشی ایمنی کار در عملیات ساختمان با هدف تقلیل حوادث شغلی و آشنایی با اصول ایمنی در کارگاه های ساختمانی و قوانین مربوط به آن و پیشگیری از بروز حوادث و بیماری های ناشی از کار در صنعت ساختمان برای کارشناسان و متصدیان این حوزه برگزار شد.

ایشان در ادامه افزود: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با وسایل حفاظت فردی و اهمیت استفاده از آن در صنعت ساختمان، روش های صحیح انبار کردن مصالح ساختمانی، اصول کار بر روی داربست و نردبان ها و آیین نامه ها و مقررات ملی و بین المللی ایمنی و بهداشت کار در صنایع ساختمانی آشنا شدند

.

بازدید فرماندار معزز شهرستان از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند - هفته ملی مهارت

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند : فرماندار معزز شهرستان بیرجند و هیات همراه از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند به مناسبت هفته ملی مهارت بازدید بعمل آورده و از نزدیک روند مهارت اموزی دانش آموزان و کارجویان را پیگیری نمودند.

علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع) و هفته ملی مهارت اظهار داشت: عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای تاکنون بسیار خوب ارزیابی نموده و در سال 1396 توانسته است در ارزیابی صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و همکاری با فرمانداری کارنامه ی ارزنده ایی به جای بگذارد

ناصری مهارت آموزی را لازمه اشتغال پایدار دانسته و تاکید نمودند: بهترین راه اشتغال زایی جوانان جویای کار،کسب مهارت و بهره مندی از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای می باشد وخدمات مراکز آموزش فنی و حرفه ای نقش موثری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش نرخ بیکاری دارد.

وی تصریح کرد :در هر جامعه ای که از فرصت مهارت نیروی انسانی ، بهتر استفاده شود ، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رو آموزش تخصصی نیروی انسانی باید نهادینه شود .مهارت آموزی باید از سنین پایین شروع شود تا ضمن آشناسازی با آن افراد به تدریج مهارت های لازم را برای ورود به بازار کار فرا بگیرند.

 حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجنددر تشریح فعالیت های این مرکز به جهت ترویج و نهادینه ساختن آموزش های فنی و حرفه ای در بین خانواده ها عنوان کرد: اجرای دوره های مهارت های زندگی برای خانواده ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، اجرای کارگاه های سلامت و گیاهان دارویی با هدف ارتقاء سطح سلامت خانواده ها از جمله فعالیت های این مرکز در راستای ترویج و نهادینه ساختن آموزش های فنی و حرفه ای در بین خانواده هاست.


علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع) و هفته ملی مهارت اظهار داشت: عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای تاکنون بسیار خوب ارزیابی نموده و در سال 1396 توانسته است در ارزیابی صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و همکاری با فرمانداری کارنامه ی ارزنده ایی به جای بگذارد

ناصری مهارت آموزی را لازمه اشتغال پایدار دانسته و تاکید نمودند: بهترین راه اشتغال زایی جوانان جویای کار،کسب مهارت و بهره مندی از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای می باشد وخدمات مراکز آموزش فنی و حرفه ای نقش موثری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش نرخ بیکاری دارد.

وی تصریح کرد :در هر جامعه ای که از فرصت مهارت نیروی انسانی ، بهتر استفاده شود ، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رو آموزش تخصصی نیروی انسانی باید نهادینه شود .مهارت آموزی باید از سنین پایین شروع شود تا ضمن آشناسازی با آن افراد به تدریج مهارت های لازم را برای ورود به بازار کار فرا بگیرند.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند در تشریح فعالیت های این مرکز به جهت ترویج و نهادینه ساختن آموزش های فنی و حرفه ای در بین خانواده ها عنوان کرد: اجرای دوره های مهارت های زندگی برای خانواده ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، اجرای کارگاه های سلامت و گیاهان دارویی با هدف ارتقاء سطح سلامت خانواده ها از جمله فعالیت های این مرکز در راستای ترویج و نهادینه ساختن آموزش های فنی و حرفه ای در بین خانواده هاست

 

ریاست ،کارکنان و مربیان مرکز برادران بیرجند در مراسم عطرافشانی و گلباران شهدای گمنام- هفته ملی مهارت

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند :مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام توسط ریاست ، کارکنان و مربیان مرکز -هفته ملی مهارت جهت میثاق دوباره با آرمان های امام و رهبری برگزار گردید.

بازدید مدیران شورای هماهنگی دستگاه های تابعه زیرمجوعه وزارت متبوع در استان از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند ، آقای مهندس رکنی و  مدیران شورای هماهنگی دستگاه های تابعه زیرمجوعه وزارت متبوع در استان به همراه  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از کارکنان از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند به مناسبت هفته ملی مهارت بازدید بعمل آوردند.

یادواره شهدای اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت

همزمان با هفته ملی مهارت از  18 خانواده شهید حوزه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی تجلیل شد.به گزارش ایسنا، حسین خوش آیند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای، روز گذشته در مراسم یادواره شهدای خانواده فنی و حرفه‌ای استان به مناسبت هفته ملی مهارت، اظهار کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم از همه چیز خود گذشتند و با از خودگذشتگی جان خود را فدا کردند تا استقلال و عزت در کشور باشد.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، افزود: ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم و برگزاری یادواره شهدا تلنگر و یادآور مسئولیت ماست که ادامه دهنده راه شهدا باشیم . 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه این یادواره شهدا در راستای کنگره ملی دو هزار شهید استان برگزار شد، تصریح کرد: امسال در مسابقات ملی مهارت، نخبگان و کارآموزان استان با کسب مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار توانستند جزو پنج استان برتر کشور شناخته شوند.

حجت الاسلام نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه نیز در این مراسم گفت: در میدان جنگ اقتصادی با همت جوانان، در مسابقات ملی مهارت مدال کسب می کنند و این امر افتخار آفرینی و ادامه دهنده راه شهدا است.

وی ادامه داد: اسلام در دامن خود شهدا و شخصیت‌های را تربیت می کند که تمام وجود خود را وقف دین کرده و با خدا معامله می‌کنند. 

نوفرستی با بیان اینکه در قرآن کریم دو گروه از خانواده‌ها به عنوان الگو معرفی می‌شوند، اظهار کرد: خانواده حضرت ابراهیم(ع) یکی از این خانواده‌ها است که در تاریخ نام آنان زنده می‌ماند و حاجیان باید از این خانواده الگو بگیرند. وی افزود: پیامبر اکرم(ص) و خاندان ایشان الگو و اسوه حسنه دیگری هستند که خداوند در قرآن معرفی می‌فرماید.نوفرستی با تاکید بر اینکه در ادامه راه شهدا و خط سرخ کربلا و عاشورا رسالت ما بسیار سنگین است، یادآور شد: امروز نظام اسلامی و انقلاب در سطح منطقه دارای قدرت و جایگاه بزرگی است و باید همه در ادامه راه شهدا به پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب کمک کنیم.

در پایان این مراسم از 18 خانواده شهید حوزه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی تقدیر شد.

خبرگزاری شبستان:تعهد ۳۷۰ هزار نفر ساعت ‌آموزش مهارتی در سال جاری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان بیرجند، حسین دانش امروز (2 مرداد) به مناسبت هفته ملی مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بیرجند یکی از چهار مرکز شهرستان است که در تمامی ۴ خوشه خدمات، فرهنگ و هنر، صنعت و کشاورزی و ۱۰ بخش آموزشی فعال است.

وی با بیان اینکه این مرکز در سال جاری حدود 370 هزار نفر ساعت آموزش را متعهد شده است، گفت: امیدواریم با اخذ نیازهای آموزشی همشهریان این میزان از آموزش ها با کیفیت مناسب و در حرفه‌های مورد نیاز اجرا شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند افزود: این آموزش ها در مراکز ثابت و شعب شهری، پادگان ها، مناطق روستایی و عشایری، صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، زندان ها و ویژه کارگران صنعت ساختمان ارائه می‌شود.

دانش با اشاره به اینکه در چهار ماهه ابتدای امسال 151 دوره آموزشی برای یک هزار و 439 نفر اجرا شده است، افزود: این میزان معادل با 154 هزار و 214 نفر ساعت است و نسبت به دوره مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده این مرکز فنی و حرفه ای در بخش جوار دانشگاه ۶ دوره مهارتی را برای 85 دانشجو به میزان 12 هزار و 969 نفرساعت با 22 درصد رشد کمی نسبت به سال قبل برگزار کرده است.

دانش با بیان اینکه در بخش آموزش پادگانی نیز بر اساس تفاهنامه مشترک سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون 17 دوره آموزشی برای 321 نفر از سربازان در راستای توانمند سازی مهارتی آنان برگزار کرده، گفت: همچنین در کارگاه‌های ثابت این مرکز برای کارجویان 44 دوره را برای 602 نفر اجرایی کرده است که این دوره‌ها در 12 کارگاه ثابت و به میزان76 هزار و 125 نفر ساعت بوده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند بیان کرد: امسال تاکنون در بخش آموزشی اصناف و ضمن کار نیز 8 دوره برای 119 نفر از شاغلین برگزار شده است.

به گفته وی در بخش آموزش جوار زندان نیز در سال جاری تاکنون 6 دوره اجرا شده که 110 نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

دانش در پایان با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در جامعه برای ورود جوانان به بازار کار، افزود: در هفته ملی مهارت از اقشار و گروه های مختلف مردم‌ دعوت می‌شود با کسب اطلاع از امکانات پیش بینی شده توسط دولت برای مهارت آموزی و استفاده از این ظرفیت در راستای ایجاد و حفظ اشتغال ما را یاری کنند.

کسب مقام اول کشوری(طلا) در رشته نگهداری ماشین‌های سنگین توسط کاراموز کارگاه مکانیک مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از درخشش جوانان استان در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند امروز در جمع خبرنگاران از موفقیت تیم مهارت استان خراسان جنوبی در هجدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد و اظهار داشت: ایجاد بستر مناسب جهت رقابت سالم بین مهارت آموختگان، اعتلای ارزش کار در جوانان و جامعه، ایجاد فرصت و امکان تبادل اطلاعات فنی و حرفه‌ای بین جوانان، ایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی و کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان، فراهم نمودن شرایط شرکت حرفه آموختگان در صحنه رقابت‌های بین‌المللی و آشنایی با تکنولوژی پیشرفته و جدید از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

وی با بیان اینکه امسال هجدهمین مسابقات ملی مهارت در بازه زمانی 24 تا 27 تیرماه با حضور جوانان ماهر سراسر کشور برگزار شد، افزود: این مسابقات هرسال در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی با حضور استعدادهای برتر مهارتی برگزار می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه امسال تیم استان خراسان جنوبی در 9 رشته و با 12 رقابت کننده به مرحله کشوری هجدهمین مسابقات ملی مهارت اعزام شدند، گفت: در این مسابقات از استان خراسان جنوبی محمد زارع نژاد کاراموز مرکز برادران بیرجند در رشته نگهداری ماشین‌های سنگین،صادق شمسی نژاد در رشته فناوری آب و سید مهدی امیرآبادی در رشته نجاری موفق به کسب مدال طلا شدند.وی ادامه داد: همچنین علی دیمه کار در رشته اتصادلات چوبی مدال نقره این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کرد و مرضیه امیدی نیا در رشته فناوری طراحی گرافیک نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

مقالات دیگر...

  1. خبرگزاری تسنیم:بیرجند| اشتغال‌زایی در خارج از سیستم دولتی برنامه‌ریزی شود
  2. دیدار معاون محترم امور عمرانی استانداری و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند - هفته ملی مهارت
  3. پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت 6 مرداد روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و كارآفريني
  4. دیدار ریاست ، کارکنان و مربیان با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی
  5. برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت هفته ملی مهارت- مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند
  6. آذین بندی سردرب و محیط مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند - هفته ملی مهارت
  7. حضور ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بیرجند در مراسم افتتاح نمایشگاه مهارت و اشتغال
  8. اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزی با شعار«هردانش آموز، یک مهارت»
  9. هم اندیشی برنامه های اجرای هفته ملی مهارت- مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند
  10. 26 تیر، آخرین مهلت ثبت نام سومین مرحله آزمون های سنجش مهارت