"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

حضور منسجم بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح در نماز سیاسی و عبادی جمعه

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند،  بسیجیان ولایت مدار و شهید پرور پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح به صورت منسجم در نماز سیاسی - عبادی نماز جمعه شرکت نمودند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند با بیان اینکه تقوا مولود ایمان است اظهار داشت: ایمان واقعی و ناب مثل یک شجره طیبه، سایه‌گستر و مثمر خواهد بود.

وی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته وحدت عنوان داشت: پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان مؤسس مکتب توحید در عصر جهالت و خرافات و امام صادق(ع) به عنوان احیاگر مجدد مکتب توحید در دوران فتنه‌ها و اختلافات داخلی پیش‌آمده جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) بر گردن جامعه بشری و امت اسلام حق بزرگی دارند.

امام جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت ایشان مهم‌ترین محوری هستند که جا دارد همه مسلمانان بر اساس عشق و محبتی که به آن‌‌ها دارند با یکدیگر متحد شوند چرا که محبت پیامبر و اهل بیت(ع) یک واجب قرآنی است که شیعه و سنی نیز این مسئله را قبول دارند.

وی افزود: بسیجی واقعی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دارای سه ویژگی است حتی اگر به صورت رسمی عضو بسیج نباشد.

امام جمعه موقت بیرجند اولین ویژگی بسیجی واقعی را ایمان و اخلاص برشمرد و گفت: بسیجی یک انسان عاشق و خداباور است که تمام تلاش‌ها و سمت‌وسوی زندگی او به دست خدا و برای کسب رضای او می‌باشد.

مختاری اضافه کرد: دومین ویژگی یک بسیجی واقعی بصیرت و تیزبینی است بدین معنی که دوست و دشمن را از یکدیگر تشخیص داده، اقتضائات زمان را شناخته و بر همان اساس به وظایف خود عمل می‌کند.

وی اقدام و عمل به‌موقع و به اندازه را سومین ویژگی بسیجی واقعی دانست و عنوان داشت: نه افراط و نه تفریط از مقام ولایت یک ویژگی مهم بسیجی واقعی است که در رأس بسیجیان واقعی خود مقام معظم رهبری می‌باشند.