"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

افتتاح مرکز یادگیری محلی سوادآموزی سردار شهید ناصری شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم افتتاح این افتتاح مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در بیرجندمرکز با اشاره به اینکه خراسان جنوبی پرچمدار سوادآموزی کشور است گفت: خراسان جنوبی در بخش سوادآموزی رشد 22 پله ای را در کشور داشته به طوری که با قرار گرفتن جزو 10 استان اول کشور، میانگین باسوادی در استان بالاتر از میانگین کشوری است.

مرتضوی افزود: هم اکنون 7 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعال است و اتباع و مهاجرین خارجی در مرکز یادگیری سردار شهید ناصری آموزش خواهند دید.

وی گفت: در این مراکز علاوه بر سوادآموزی مهارت های مختلف از جمله خیاطی ، توبافی و حوله بافی نیز به سوادآموزان آموزش داده می شود.

ضیایی رئیس آموزش و پرورش بیرجند هم با اشاره به اهمیت توجه به ریشه کنی  بیسوادی در کشورگفت: سیاست فعلی سوادآموزی این است که در کنار آموزش سواد، مهارت های زندگی را نیز آموزش دهیم.