"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند : هفته بازدید همگانی ازمراکز آموزش فنی و حرفه ای از تاریخ 20 تا 25 آبان ماه در سطح شهرستان بیرجند اجرا می شود.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند از اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای از تاریخ 20 تا 25 آبان‌ماه در شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: اجرای برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در خصوص توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه و آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی گفت: این برنامه در راستای تحقق سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور و توأم کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت آنها با هدف فراگیر کردن هر چه بیشتر آموزش‌های فنی و مهارتی در شهرستان اجرا خواهد شد.

دانش با بیان اینکه بازدید برای عموم آزاد است، اظهار کرد: تجهیزات و کارگاه‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران شهرستان از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردار بوده و مردم می‌توانند با مراجعه به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ ای سطح استان با این توانمندی‌ها و دستاوردها آشنا شوند.

جلسه تشکیل ستاد اجرایی شهرستانی و برنامه ریزی بازدید همگانی (20 لغایت25 آبان)

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند : جلسه تشکیل ستاد اجرایی شهرستانی و برنامه ریزی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای (20 لغایت25 آبان) با حضور ریاست، کارشناسان و مربیان مرکز در محل اجتماعات مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجنددر تاریخ 1396/07/29 برگزار گردید.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند ضمن تسلیت ایام و فرارسیدن ماه صفر گفت: طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای فرصت مناسبی است تا ظرفیت و فرهنگ مهارت آموزی را درکشور نهادینه نماییم و مخاطبان سازمان را با کارگاه ها و خدمات مهارتی مراکز در حرف مختلف بیشتر آشناسازیم.

ایشان در ادامه افزود:ارتقای توان کارآفرینی و توأم کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت مراکزرا از اهداف برگزاری این طرح اعلام کرد و گفت: همچنین برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای با اهداف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، اطلاع‌ رسانی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه و آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های مهارتی برگزار می‌شود.

درادامه اعضای ستاد اجرایی شهرستان معرفی شدند:حسین دانش (رییس ستاد مرکز)، احمد مقدم (نماینده حراست، عضو ستاد) ، بهزاد کریم آبادی (مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی) ، حسین امیرآبادی زاده(عضو ستاد)، عباس امیرآبادی زاده ( عضو ستاد) ، مهدی فرشاد( نماینده مربیان ،عضو ستاد) ، نسرین قادری نژاد(عضو ستاد)، ساره نعمتی(عضو ستاد) ، حمید رضایی (عضو ستاد).

در ادامه  دستورالعمل اجرایی و برنامه های بازدید همگانی (20 لغایت 25 آبان ماه1396) مورد بررسی قرار گرفت و برنامه ریزی جهت اجرای متنوع در هفته جاری مشخص گردید تا در تاریخ 20 لغایت 25 آبان ماه موارد صورت جلسه با هماهنگی ریاست و مسئول روابط عمومی جهت مستندسازی و درج اخبار و انعکاس در شبکه های اجتماعی ملی و استانی صورت پذیرد.

 

شهريه دوره هاي آموزشي عمومی سال 1396- آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

شهريه دوره هاي آموزشي عمومي

تحولات مداوم تكنولوژي و نياز روز افزون بازار كار به نيروي كار ماهر و مجرب در سال هاي اخير از يك سو و ضرورت سرعت بخشيدن به گسترش خدمات آموزشي با رويكرد مشاركت بيشتر بخش غيردولتي، سازمان آموزش فني و حرفه اي را با تقاضاهاي جديد و متنوعي روبرو ساخت و سبب گرديد تا اين سازمان ضمن ارتقاء و به روز رساني آموزش هاي بخش دولتي از توان و ظرفيت هاي بخش غيردولتي نيز بهره جويد. از اينرو به استناد ماده 111 قانون كار جمهوري اسلامي ايران، نخستين بار آئين نامه نحوه‌ي تشكيل و اداره آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي بنا به پيشنهاد شماره 53843 مورخ 1365/5/7 وزارت كار و امور اجتماعي وقت در جلسه مورخ 1365/7/2 هيات محترم وزيران مطرح و مورد تصويب قرار گرفت. اين امر به بخش خصوصي مايل به حضور در عرصه ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي اجازه داده است كه با دريافت مجوز تاسيس از ادارات كل استاني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور نسبت به راه اندازي آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد اقدام و بر اساس ضوابط ابلاغي از سوي دفتر موسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي سازمان و با در نظر گرفتن برنامه هاي مصوب نسبت به ارائه خدمات آموزشي اقدام نمايند.

در راستاي اجرايي نمودن بندهاي ماده 21 قانون برنامه پنجم توسعه خاصه بند الف ( استمرار نظام كارآموزي و كارورزي در آموزش هاي رسمي متوسطه و عالي، غيررسمي فني و حرفه اي و علمي و كاربردي ) سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور نسبت به تدوين "سند راهبردي مهارت و فناوري" مشتمل بر 8 راهبرد،27 سياست و بيش از 250 برنامه اقدام نموده است، كه در دستور كار دفاتر ستادي ذيربط قرار گرفته است. يكي از برنامه هاي در دست اقدام مرتبط با حوزه موسسات كارآموزي آزاد اشاعه آموزش هاي مهارتي از طريق حضور بخش غير دولتي در كشورهاي مختلف است كه از جمله اقدامات انجام شده جهت تسهيل مشاركت اين بهره برداران مي توان به تدوين و تصويب شيوه نامه آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد خارج از كشور اشاره نمود.

در حال حاضر بيش از 10000 آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد در سراسر كشور در چارچوب ضوابط و شرايط مندرج در آئين نامه نحوه تشكيل و اداره آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي و تحت مديريت دفتر موسسات كارآموزي آزادو مشاركت هاي مردمي راه اندازي شده كه اقدام به برنامه ريزي و اجراي دوره هاي آموزشي در چارچوب استانداردهاي مهارتي مصوب مي نمايند. اين دوره هاكه در قالب 40رشته و بالغ بر 550 عنوان حرفه با نظارت مستمر سازمان در بخش غيردولتي اجرا وارائه مي گردد، حائز اعتبار و ارزشي معادل دوره هاي آموزشي بخش دولتي بوده و در صورت موفقيت كارآموزان آموزش ديده در آزمون هايي كه در پايان دوره آموزش توسط سازمان برگزار مي شود گواهينامه اي با كد بين المللي به فرد اعطا مي گردد.

آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی - سال 1396