"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

جلسه هم اندیشی توسعه آموزش های مهارتی و بهره گیری از فناوری اطلاعات در آموزش الکترونیکی

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند: درتاریخ 1395/12/21 جلسه هم اندیشی توسعه آموزش های مهارتی و بهره گیری از فناوری اطلاعات در آموزش الکترونیکی با حضور ریاست ، کارشناسان ، مربیان و آقای عارفی نژاد در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند برگزار گردید.

   حسین دانش رییس مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند ضمن تبریک فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن ، فراگيری الکترونيکي، يادگيری الکترونيکي يا آموزش مجازي در ساده ترين شکل به مفهوم ارائه محتواي درسي از طريق اينترنت ،نرم افزارهای آموزشی و اپلیکیشن ها ی مورد نیاز مي باشد. بهترين تعريف آموزش مجازی آن بخش از فرايند يادگيری و تعليم است که از طريق تار جهان گستر صورت مي گيرد.

ایشان افزودند: که مربیان مجرب مرکز می توانند فصلی از استاندارد را با همکاری کارشناسان و آقای عارفی نژاد مشخص نموده و در این زمینه فرآیند پژوهشی و ساخت محتوای آموزشی مجازی را مهیا ساخته تا مخاطبان سازمان در بخش های مختلف (صنعت ، کشاورزی ، خدمات و هنر) مهارت های لازم را کسب نمایند ودر آموزش های سنتی عوامل محیطی و مؤثر در امر آموزش بسیار آهسته تغیر می‌کنند ولی مهمترین عامل مؤثر در آموزش های الکترونیکی محیط حاکم بر آن یعنی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات میباشد که لحظه به لحظه در حال تغیر و تحول است.

عارفی نژاد کارشناس و مدرس آموزش های مجازی شهرستان بیرجند تولید شبیه ساز ها و محتوای آموزشی فرآیندی ساخت یافته است برای تصمیم سازی و به اجرا درآوردن تصمیمات و به منظور هدایت یک سازمان در نیل به اهداف از قبل تعین شده. این فرآیند حیاتی است ، زیرا باید بتواند سازمان مورد نظر را در مقابل شرائط متغیر و ناگهانی آماده نگهدارد خواه این اتفاقات از قبل قابل پیش بینی شده باشند یا نشده نباشند.

وی در ادامه بیان داشت : که می توانیم با ظرفیت ها و امکانات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند در حرف مختلف ، محتوای آموزشی الکترونیکی را تهیه نمود

در ادامه مربیان مرکز دیدگاه های خود را در خصوص آموزش های مجازی بیان داشته و درمورد نرم افزارهای مورد استفاده جهت ساخت محتوا بحث و گفتمان کردند و مقررشد تا مربیان ، بخشی از سرفصل استاندارد آموزشی کارگاه را مشخص نموده و با تهیه محتوای درسی و تصاویر مورد نیاز و تشکیل تیم های آموزشی در روند ساخت محتوای آموزشی الکترونیکی نقش ارزنده ایی ایفا نمایند.