(( سال 1399 ، سال جهش تولید ))-.-.-.-.- جهش تولید انجام شدنی است لازمه جهش تولید در کشور مهارت افزایی است. -.-.-.-.- آموزشهای فنی و حرفه ای باید توسعه یابد. (مقام معظم رهبری) -.-.-.-.- "اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" -.-.-.-.- "مهارت کلیـد اشتغـال"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

محمد باقر نوبخت: کشور در مسیر توسعه به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای پی برده است

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای شرکت در آیین رونمایی از1000 عنوان استاندارد نوین آموزشی، 11 مرداد ماه سال جاری در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حضور یافت.

بنا براین گزارش، نوبخت ضمن ابراز خوشنودی ازحضور در جمع مهارت آفرینان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: این سازمان  نقش بی بدیلی در توسعه کشور داشته و فرصتی مغتنم است.

وی افزود: این نشست  را بسیار نافع می دانم و معتقدم سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با استفاده از ظرفیت شرکای بخش خصوصی، نقش نظارتی خود را افزایش داده و خود به آموزشهای تخصصی روی بیاورد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد برای جهش تولید و بهره وری، دانش بنیانی و مهارت افزایی دو عنصرالزامی است.

نوبخت تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه کشور مهارت افزایی امری ضروری است.

وی در تبیین این موضوع گفت: در برهه کنونی نه تنها کشور بلکه سازمان برنامه و بودجه نیز به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مسیر توسعه پی برده و این نقش را منحصر به فرد می داند.

در برنامه هفتم توسعه کشور، موضوع مهارت را برجسته خواهیم دید

نوبخت معاون رئیس جمهور  ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌اي کشور در رشد ۸ درصدی اقتصاد و تولید ناخالص ملی و ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در برنامه ششم توسعه نقش ممتازی دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: سازمان آموزش فني و حرفه‌ای امروز برای ما جایگاه متمایزی در اشتغال و جهش تولید در کشوردارد.

علی اوسط هاشمی:

خواهان توجه دولت به جهش مهارت هم وزن جهش تولید در کشور هستیم

این گزارش می افزاید: هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردر این نشست گفت: حضور نماینده دولت در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نوید بهار مهارت است.

هاشمی افزود: اميدواریم با نگاه بلند سیاستگذاران و برنامه‌ریزان، شاهد سهمی ارزشمند برای مهارت در سبد هزینه خانوار باشیم.

وی تاکید کرد: زدودن بیگانگی مهارت از جامعه، نیازمند نگاه ویژه دولت به مهارت است.

معاون وزیرکار خطاب به معاون رئیس جمهور گفت: به نگاه ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور در راه مهارت آموزی به جوانان و ایجاد اشتغال با مهارت ایمان داریم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: نیاز جامعه امروز اشتغال پایدار با مهارت است و نمی توان تنها با پرداخت یارانه این نیاز را مرتفع کرد.

هاشمی در این رابطه تصریح کرد: بازار تشنه نیروی کار ماهر است.

اشتغال و مهارت دو بال توسعه کشورند

 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوربا اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در عصر کرونا تجارت دیجیتال اهميت یافته‌ است و آینده از آن اطلاعات‌ نرم‌افزاري و تحولات‌ تکنولوژی است.

وی با اشاره به وجود سرمایه انسانی زبده در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: این تعداد نیروی انسانی سرمایه با ارزشی است که با نگاه ویژه دولت می تواند فصل جدیدی در مهارت آموزی بگشاید.

تغییر ساختارسازمان‌ آموزش فني و حرفه‌ای کشور از اداری به  آموزشی الزامی است

علی اوسط هاشمی ادامه داد: از دولت می خواهیم تدبیری بیندیشند تا واسطه های آموزش در کشورحذف شود و به تبع آن بیگانگی نسبت به مهارت در جامعه زدوده شده و هر جا نیاز به آموزش مهارت  است بودجه آن به سازمان آموزش فنی و حرفه ای اختصاص یاید.

هاشمی تاکید کرد: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور آمادگی دارد با اختصاص بودجه آموزشی به سازمان ماموریت آموزشی خود را به بهترین شکل به انجام رساند.

وی افزود: بخش عمده ای  ازتعهد دولت در ایجاد اشتغال  ازطریق سازمان آموزش فنی و حرفه ای قابل اجرا است.

در دهه مبارک فجر ۱۰۰۰ استاندارد آموزشی دیگر رونمایی می شود

هاشمی گفت: رتبه ایران در توسعه مهارت آموزی در جهان تاکنون مطلوب نبوده است.

وی ادامه داد در همین راستا امروز و در این مراسم 1000 استاندارد آموزشی نوین به استانداردهای پیشین افزوده می شود.

معاون وزیر تعاون در تبیین این موضوع گفت: رویکردهای جدید سازمان شامل: مهارت آموزی در حوزه کشاورزی، گردشگری و توجه به استان‌های با پایه‌ی مهارتی پایین و بیکاری بالا و همچنین مهارت‌های دریا محور است.

در پایان این مراسم نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از1000 استاندارد مهارتی نوین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رونمایی کرد.

بر اساس این گزارش این مجموعه استانداردهای نوین در 17 گروه شغلی امور باغی، امور زراعی، امور دام و ماکیان، امور شیلات و آبزی پروری، صنایع غذایی، فناوری محیط زیست، ماشین آلات کشاورزی، منابع طبیعی، صنعت گاز، صنعت چاپ و گرافیک، طلا و جواهر سازی، برق، مراقبت زیبایی، مبلمان و دکوراسیون، گردشگری، انرژی  با مشارکت خبرگان حرفه ای، متخصصان مشاغل فنی و تخصصی و صاحبان مشاغل و کسب و کارها از وزارت جهاد کشاورزی - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی -  شرکت ملی گاز ایران - شرکت های پالایشگاه های پارس جنوبی - شرکت تعاونی سازندگان کلیشه و لیتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرین - اتحادیه صنف چاپخانه داران و شرکت تعاونی تهیه و توزیع صنف چاپخانه داران- اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا ،جواهر، نقره و سکه تهران - موسسه آموزش های تخصصی صنعت آب و برق وزارت نیرو - اتحادیه آرایشگران و پیرایشگران زنانه - کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران - اتحادیه پیرایشگران مردانه ایران و اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران توسط معاونت پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت، دفتر پژوهش، طرح و برنامه ریزی درسی تدوین شده است.

تصویر روز/ اطلاعيه هاي مهم

سایت های مرتبط

010305Sazman10Sazman2008 fani Copy 215payesh  fani Copy 16fani Copy 901 21 Copy Copy Copy Copy Copyfani Copy 5fani Copy 17fanifani Copy 21fani Copy 8

ویژه همکاران

fani Copy 7 fani Copy 13 FISH

سامانه های آموزشی

setad Backgroundestandard1314S.PAYAMAK

صدا و سیمای خراسان جنوبی

fani Copy

تور مجازی مرکز

TOR MARKAZ

فیلم آموزشی (آزمون های آنلاین ...)

FILM AMOZESHI20MAHARAT 20

سرودها

  sorod

خبر / نشریات

fani Copy 19logo AVA 2EMROZElogo ZAFERAN

آب و هوای استان

ab hava

تماس با ما

photo 2020 05 18 20 10 54

https://goo.gl/maps/QRY9EPUyZQrH3EuG9

آدرس: شهرستان بیرجند، بلوار شهدای عبادی،

معصومیه،خیابان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند

کد پستی : 9719833597

تلفن تماس:7-32224446-056

شماره مستقیم مشاوره - پذیرش مرکز:

056-32224448

https://www.aparat.com/birjandtvto.ir 

 https://instagram.com/birjandtvto?igshid=1mc6docvpz9oa 

https://t.me/birjand_baradaran_tvto  

نظرسنجی

موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه از چه طريقي است؟

اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز42
mod_vvisit_counterدیروز140
mod_vvisit_counterاین هفته750
mod_vvisit_counterهفته قبل3201
mod_vvisit_counterاین ماه11900
mod_vvisit_counterماه گذشته14269
mod_vvisit_counterکل بازدیدها371055

بازدیدکننده جاری : 1
آدرس آی پی : 34.205.93.2
,
امروز : 30, سبتامبر, 2020